Príhovor starostu obce k Veľkej noci

Vážení spoluobčania,

veľkonočné sviatky sú najstarším a tiež najvýznamnejším kresťanským sviatkom, ktorý zároveň spájame aj s príchodom jari, nádejou a vierou. Je to obdobie prezentácie jedinečných tradícií, zvykov a silného historického odkazu našich predkov.

Pokračovanie v článku …

Vážení spoluobčania,

veľkonočné sviatky sú najstarším a tiež najvýznamnejším kresťanským sviatkom, ktorý zároveň spájame aj s príchodom jari, nádejou a vierou. Je to obdobie prezentácie jedinečných tradícií, zvykov a silného historického odkazu našich predkov.

Spomínané obyčaje, ktoré sprevádzajú veľkonočné sviatky znásobujú význam jedinečnosti miest a obcí, dávnej histórie, toho, ako sme sviatky vnímali v minulosti, ako ich prežívali a precítili naši rodičia, starí rodičia a naše predchádzajúce generácie. Budem veľmi rád, keď aj počas blížiacich sa sviatkov ukážeme, že hodnoty a tradície sme si dokázali zachovať a vieme ich odovzdať naším mladším generáciám.

Milý spoluobčania,

dovoľte mi, aby som Vám a Vašim blízkym zaželal príjemné prežitie veľkonočných sviatkov, dostatok času na oddych a veľa príjemne strávených chvíľ s rodinou a blízkymi. A pripájam vinš:

Prijmite náš pozdrav krátky na veľkonočné sviatky!

Dobrej šunky, mnoho vajec,
k tomu ešte chleba krajec.
Do pohára vínečka,
k tomu veľa zdravíčka.

K novej jari veľa sily, aby ste Vy dlho žili.
Na Veľkú noc veľa vody, spokojnosti a pohody…

To Vám želá

Ján Adámik
starosta obce